header-blokk
mobile_header-blokk

Blokk

LOKALITA
Bratislava I., Staré Mesto,
Vysoká

TYP PROJEKTU
Rekonštrukcia kancelárskej
budovy na bývanie

SEKTOR
Rezidenčný development

TRHOVÁ HODNOTA
12 200 000 €

APARTMÁNY A BYTY
37

AKTUÁLNY STAV
Ukončený

PLOCHA GLA
5 560

TRVANIE
2020 – 2021

Projekt BLoKK priamo cez ulicu susedí s Prezidentským palácom, súčasťou ktorého je aj rozsiahla záhrada. V pešej dostupnosti sa nachádza historické centrum mesta poskytujúce kompletnú občiansku vybavenosť ako aj množstvo obchodov, barov či reštaurácií.

www.blokk.sk

Premenou pôvodnej kancelárskej budovy v absolútnom centre Bratislavy vznikla kolekcia unikátnych apartmánov rôznych výmer a dispozícií.

Rezidenčný projekt

Rekonštrukciou pôvodnej kancelárskej budovy na nároží ulíc Vysoká a Námestie 1. mája vzniklo 37 apartmánov určených na bývanie. Z nich je takmer polovica dvojizbových, ale nachádza sa tu aj 11 trojizbových apartmánov, 8 jednoizbových a 1 päťizbový apartmán. Na prízemí vznikol priestor aj pre niekoľko menších prevádzok, ktoré vhodne doplnia funkciu bývania.

Pri plánovanej rekonštrukcii sa zásadným spôsobom nemenil vzhľad budovy, zmenila sa iba jej funkcia. Najatraktívnejšou časťou celého objektu je vnútorné átrium, ktoré je plynulo prepojené s obchodnými prevádzkami a prístupné cez dve pasáže. V átriu vznikol komunitný priestor s niekoľkými stromami, zeleňou a oddychovou zónou.

Napísali o nás

1760x1209-blokk-42

MAGAZÍN X​

Apartmánový projekt BLoKK v centre Bratislavy je pred kolaudáciou

Naše ďalšie projekty

Ďalšie projekty

Proxenta ;