kesselbauer
kesselbauer-1

Kesselbauer

LOKALITA
Bratislava I., Staré Mesto,
Námestie 1. mája

TYP PROJEKTU
Výstavba bytov, obchodných
priestorov

SEKTOR
Rezidenčný development

TRHOVÁ HODNOTA
35 200 000 €

APARTMÁNY A BYTY
115

AKTUÁLNY STAV
Ukončený

PLOCHA GLA
12 150

TRVANIE
2017 – 2023

Bezkonkurenčná lokalita, veľkosť a dispozičné usporiadanie bytových jednotiek, ako aj kvalita vyhotovenia a použitých materiálov predurčujú projekt Kesselbauer na trvalé bývanie. Rodinný charakter bývania podporuje aj vnútroblok v parkovej úprave.

www.kesselbauer.sk

Rezidencia Kesselbauer prináša do centra spojenie histórie a súčasnosti.

Lukratívna lokalita

V lukratívnej časti Bratislavy, priamo na Námestí 1. mája, vyrástol signifikantný rezidenčný projekt Kesselbauer. Na ôsmich podlažiach tu vzniklo 115 bytov a apartmánov rôznych výmer a dispozícií. Takmer všetky disponujú balkónom, lodžiou alebo priestrannou terasou.

Časť uličnej fasády tvorí replika pôvodného meštianskeho domu, kde sídlila legendárna mestská pekáreň. Výsledná podoba repliky historického domu vznikla pod dohľadom pamiatkového úradu a odzrkadľuje jeho pôvod v najvyššej možnej miere. Zostal zachovaný nielen pôvodný architektonický štýl, ale aj farebné riešenie. Zvyšná časť fasády má súčasný vizuál vytvorený tak, aby korešpondoval s modernými budovami, ktoré sú na ulici Námestie 1. mája už vybudované. Hoci z ulice projekt pôsobí ako dva objekty, ktoré okrem susedstva zdanlivo nemajú nič spoločné a líšia sa architektúrou aj výškou, vo vnútri vytvárajú harmonický celok s pôdorysom v tvare písmena U.

Kvalitné materiály

Použité materiály, kvalita vyhotovenia, ako aj veľkosť a dispozičné riešenie bytov a apartmánov predurčujú tento projekt na trvalé bývanie. V parteri objektu vzniklo niekoľko obchodných prevádzok. Služby, ktoré sú v týchto priestoroch zabezpečené, sú vybrané tak, aby zvyšovali hodnotu projektu a skvalitňovali bývanie v tejto lokalite.

Bezproblémové parkovanie

Bezproblémové parkovanie je zabezpečené v suteréne objektu, kde na dvoch podzemných podlažiach vzniklo spolu viac ako 150 parkovacích miest. Výstavba bola ukončená v roku 2022 a projekt bol právoplatne skolaudovaný v roku 2023.

Napísali o nás

1760x1209-kesselbauer-37

MAGAZÍN X​

Dom pekára Kesselbauera opäť ožíva

Naše ďalšie projekty

Ďalšie projekty

Proxenta ;