header-proxenta-residence
mobile_header-proxenta_residence

Proxenta Residence

LOKALITA
Bratislava I., Staré Mesto,
Mýtna 50

TYP PROJEKTU
Výstavba bytov, obchodných
a administratívnych priestorov

SEKTOR
Rezidenčný development

TRHOVÁ HODNOTA
10 290 000 €

APARTMÁNY A BYTY
64

AKTUÁLNY STAV
Ukončený

PLOCHA GLA
7 930

TRVANIE
2017 – 2020

V Proxenta Residence vzniklo celkom 64 dvojizbových bytov a apartmánov. Rezidenčná časť objektu je umiestnená od štvrtého poschodia vyššie, s krásnymi výhľadmi na Staré Mesto či bratislavskú Kolibu. Prvé tri poschodia budovy, rovnako ako aj najvyššie poschodie, sú vyhradené administratívnym priestorom.

Trinásťpodlažná veža s charakteristickými vystupujúcimi a ustupujúcimi podlažiami v bratislavskom Starom Meste.

Rezidenčný projekt

Sídlo investičnej skupiny Proxenta, budova Proxenta Residence, stojí na naozaj nápadnom mieste. Dotknutý pozemok sa nachádza na vizuálne exponovanom nároží v centre hlavného mesta, priamo na frekventovanom Račianskom Mýte. Vďaka novej výstavbe nadobudlo pôvodne zanedbané územie príťažlivý mestský charakter. Poloha, výška dosahujúca 13 nadzemných podlaží a špecifické narábanie s hmotami vytvorili z Proxenta Residence najvýraznejší prvok Račianskeho mýta. Ako poznávacie znaky fungujú najmä zaoblené bočné steny a obvodový plášť zdôrazňujúci jednotlivé poschodia. Budova je otočená do križovatky. Túto orientáciu podporuje aj dizajn hlavného priečelia, pomocou výrazových prostriedkov sa otvára rovnakým smerom.

Funkčná náplň zahŕňa kombináciu bývania a administratívy. Prvé tri poschodia budovy, rovnako ako aj najvyššie, t. j. 12 poschodie, sú vyhradené administratívnym priestorom. Väčšinu z nich obsadila skupina Proxenta, ktorá si budovu Proxenta Residence vybrala za svoje sídlo. Rezidenčná časť objektu je umiestnená od štvrtého poschodia vyššie, s krásnymi výhľadmi na Staré Mesto či bratislavskú Kolibu. Na výslednom dojme z interiérov sa okrem výhľadov podieľajú aj kvalitné materiály, použité boli napríklad hliníkové okná a drevené podlahy.

High-end parkovanie

Napriek centrálnej lokalite je pre rezidentov aj návštevníkov objektu zabezpečné pohodlné parkovanie v ktorúkoľvek dennú či nočnú hodinu. V rámci budovy ho zabezpečuje špeciálna technológia. Po odstavení osobného vozidla v jednej zo štyroch parkovacích kójí sa o bezpečné zaparkovanie vozidla postará plne automatizovaný systém zakladačov. Výstavba projektu bola spustená v roku 2017. Objekt bol právoplatne skolaudovaný začiatkom novembra 2020.

Napísali o nás

proxenta-parkovanie

MAGAZÍN X​

Parkovanie bez námahy a bez rizika

Naše ďalšie projekty

Ďalšie projekty

Proxenta ;